Nachádzate sa tu: Domov > PREHLIADKY KLÁŠTORA

PREHLIADKY KLÁŠTORA

 

Milí návštevníci,

pozývame vás na prehliadku expozície umelecko-historickej zbierky Rádu premonštrátov v Jasove s názvom „Umením a slovom", ktorú bude viesť Katarína Nádaská z Východoslovenskej galérie.

 

Expozícia otvára možnosť spoznať hodnoty kultúrneho dedičstva Opátstva Jasov a jeho vzácnej zbierky, ktorá bola dlhodobo nedostupná k prezentácii ako pre širokú, tak pre odbornú verejnosť. Budete mať možnosť vidieť a dozvedieť sa čo najviac nielen o samotnej zbierke, ale aj o histórii kláštora v Jasove. Výklad začneme v chráme opátstva a nadviažeme na bohaté dejiny jasovských premonštrátov v priestoroch expozície.

 

Prehliadka sa bude konať:
DŇA: 09.09.2023 (sobota)
ČAS: 14.45 hod.
TRVANIE: 90 minút
CENA: 10 €/ osoba

 

 

 POČAS SEZÓNNY:
 od 16. mája do 15. septembra

 utorok - sobota od 09.00 hod. do 14.45 hod.
(posledný vstup)
  Viac informácií nájdete v časti otváracie hodiny, cenník služieb, vstupenky online a návštevný poriadok.

 

 MIMO SEZÓNNY:
 od 01. októbra do 15. mája
 po dohode
 Viac informácií nájdete v časti prehliadky mimo sezóny, cenník služieb (platný aj mimo sezóny) a návštevný poriadok.

 

 V rámci prehliadky budete môcť navštíviť opátsky chrám, reprezentačné priestory kláštora, expozíciu umeleckých diel,   barokový park a historickú knižnicu. 

 

  Väčším skupinám odporúčame ohlásiť sa vopred na jeden z kontaktov a my vám radi dohodnutý termín a čas rezervujeme, aby        sme predišli prípadnej kolízii.
 ♦ Prosíme vážených návštevníkov, aby rešpektovali čas začiatku prehliadok, ktorý nie je možné meniť. Ďalej prosíme o správanie adekvátne posvätnému priestoru.                   Rád premonštrátov – Opátstvo Jasov si vyhradzuje právo na zmenu. Všetky zmeny budú uverejnené na web stránke Opátstva www.opatstvojasov.sk,
    na FB Rád premonštrátov – Opátstvo Jasov.


nach oben