Nachádzate sa tu: Domov > Opátstvo

Opátstvo

opat AmbrozMilí veriaci, priatelia a sympatizanti, vítame vás na obnovenej webstránke nášho Opátstva.

Chceme vám poskytnúť bližšie informácie o našom živote a našich aktivitách formou, ktorá je modernejšia, lákavejšia a príťažlivejšia, čo nás viedlo k významnej aktualizácii virtuálnych priestorov, prostredníctvom ktorých vystupujeme navonok - smerom k vám.

Iste ste zachytili, že sme aktívni na sociálnych sieťach (Facebook, Instagram). Pri Jasovskom kláštore sme obnovili informačný kiosk, v ktorom nájdete informácie o kláštore a fotografie. Jeho úlohou je ukázať to, čo neuvidíte v prípade, že nás navštívite mimo sezónu, prípadne vám skráti čakanie na prehliadku kláštora. Nechceme na vás čakať v chrámoch, ale chceme vám ukázať, že aj náš rehoľný spôsob života je príťažlivý a zaujímavý aj pre mladého človeka dnešných čias. Z niekoľkých dôvodov sme sa preto rozhodli pustiť aj do zásadnej prestavby našej webovej stránky, ktorej výsledok vám predkladáme. Nájdete na nej veľa poučných informácii a historických faktov o našom Opátstve a o našom spôsobe života, taktiež aktuality a pozvánky na udalosti, ktoré pre vás pripravujeme.

Ďalším dôvodom na takúto zásadnú zmenu vo vzťahu k verejnosti je rastúci záujem o návštevu našich kláštorov. V roku 2018  nás počas letnej turistickej sezóny navštívilo v Jasove 1 502 ľudí. Toto číslo nezahŕňa pútnikov, ktorí nás navštívili pri slávnostnej inštalácii relikvie bl. Karola Habsburského či odpustovej slávnosti, alebo počas slávnosti bl. Karola. V roku 2019 sme zaznamenali prudký nárast návštevnosti, kedy nás navštívilo 3 322 návštevníkov. Od roku 2013 prevádzkujeme v Košiciach Premonštrátske gymnázium, o ktorom sa viac dozviete kliknutím na odkaz na ľavej strane.

V roku 2021 si pripomenieme 900. výročie založenia našej rehole sv. Norbertom. Aj táto udalosť je určitým miľníkom, ktorý nás núti zamyslieť sa a ponúknuť niečo nové, čo by pomohlo osloviť verejnosť.  Smerujeme k roku 2021, ktorý je jedinečnou príležitosťou spolu s nami osláviť sv. Norberta, poďakovať sa Všemohúcemu za Jeho múdre riadenie, vďaka ktorému tu dnes, spolu s vami, môžeme byť a žiť svoju charizmu.
Priatelia, požehnané dni Vám praje a zo srdca vám žehná

    váš opát Ambróz
opat Ambroznach oben