program rádu

Dňa 6. júna slávime slávnosť zakladateľa rehole sv. otca Norberta. Sv. omša v tento deň bude v Opátskom chráme o 7.00 hod.

Dňa 24. júna slávime slávnosť sv. Jána Krstiteľa. Je to titulárna slávnosť Opátskeho chrámu a Opátstva. Pozývame všetkých na slávenie o 9.00 hod., ktorému bude predsedať vsdp. Andrej Ondrej Kiss, O. Praem., farár vo farnosti Debraď.

Dňa 29. júna na slávnosť apoštolov Petra a Pavla si opát Tomáš pripomína 60. výročie svojho kňazského svätenia. Pri tejto príležitosti pozývame veriacich na slávnostnú sv. omšu dňa 7. júla o 11.00 hod. v Opátskom chráme sv. Jána Krstiteľa v Jasove.

Dňa 28.8.2018 sa opát Tomáš dožíva svojich krásnych narodenín. Je to zároveň slávnosť Nášho otca svätého Augustína.

Dňa 21. októbra je spomienka na blahoslaveného cisára a kráľa Karola Habsburského. Pozývame na slávenie sviatku tohto svätca, ktorého relikvie sa nachádzajú v Opátskom chráme.


 
http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13023/154331
V sobotu 21. apríla vysielala RTVS seriál Božie domy s Vandalom, v ktorom hudobník Pišta Vandal predstavuje sakrálne pamiatky Slovenska. V tejto poslednej časti predstavuje okrem iného náš Jasovský kláštor. V priloženom odkaze si môžte tento diel pozrieť.

dva percentaVenujte
nám dve
percenta z Vašich daní !

Voľba opáta v Jasove
Foto z voľby nájdete tu.

dva percenta

gymnazium premonstratovONLINE Katalóg Knižnice opátstva Jasov.
10.január 2012 - Bol pridaný odkaz na zdigitalizovaný archív knižnice opátstva Jasov.
Klikajte na http://opatstvojasov.kniznice.eu

Dňa 21. mája 2018 boli v Opátskom chráme slávnostne inštalované relikvie bl. cisára Karola Habsburského. Fotografie nájdete tu.

Vážení priatelia, od 10. júla dochádza k malej zmene prehliadkových časov v Jasovskom kláštore. Prehliadkové časy budú: 10.00, 10.30, 11.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00 a 14.30. Nezmenené zostávajú dni: utorok - sobota. Veríme, že táto zmena bude užitočná. Sprievodcov nájdete vždy pri prvom vstupe do kláštora smerom od brány. Prosíme o sledovanie tejto stránky, kde nájdete aktuálne zmeny. Zároveň budeme radi za každú spätnú väzbu, ktorú nám môžete poslať sem alebo mailom na opatstvojasov@centrum.sk. 
Tešíme sa na vás! Príďte a pozvite aj rodinu, priateľov a známych!

preloadingpreloadingpreloading