Nachádzate sa tu: Domov > Prehliadky > program rádu

program rádu

Na sviatok Obetovania Pána (2. február) si Cirkev pripomína Deň zasväteného života. Spomeňte si v modlitbe aj na nás.

V týždni od 4. februára sa Opátstvo modlí za TV Lux. V tomto týždni TV Lux bude Opátstvo a jeho život predstavovať v cykle Týždeň s farnosťou.

Pripravujeme pôstny koncert, ktorý sa uskutoční dňa 30. marca 2019 o 16.00 hod. v Abrahámovej sieni Kláštora. 

Dňa 19. mája bude opát Ambróz hlavným celebrantom odpustovej slávnosti ku cti sv. Jána Nepomuckého v Opave - Kylešoviciach (ČR), kam ho pozvali bratia Nemeckého rádu.

Slávnosť nášho sv. otca Norberta si pripomenieme dňa 6. júna slávnosťou v Opátskom chráme.

Dňa 8. júna sa v Opátskom chráme uskutoční koncert Chvála vzájomnosti, na ktorý všetkých pozývame!

Dňa 7. júla si pripomíname 10 rokov od chvíle, kedy bol jasovskými kanonikmi zvolený otec Ambróz za jasovského opáta. Vyprosujeme mu hojnosť Božích milostí a požehnania do ďalších rokov.

Na slávnosť nášho sv. otca Augustína sa dožíva životného jubilea emeritný opát Tomáš.

Dňa 8. septembra bude v rámci osláv 400. výročia smrti sv. Košických mučeníkov celebrovať pontifikálnu sv. omšu v Chráme Najsvätejšej Trojice v Košiciach v maďarskom jazyku J. Em. Mons. Péter Erdő, budapeštiansko-ostrihomský arcibiskup a metropolita.

V nedeľu 20. októbra si budeme v Opátskom chráme spomínať na bl. Karola pri pontifikálnej sv. omši o 9.00 hod., ktorú bude celebrovať opát Ambróz a kazateľom bude P. Norbert Jan Maria Hnátek, OT, farár vo farnosti Opava - Kylešovice, spirituál Cirkevného konzervatória Nemeckého rádu v Opave.

Na sviatok sv. Ondreja apoštola si pripomíname 240 rokov od smrti prvého jasovského opáta, zakladateľa súčasnej podoby kláštora, Andreasa Sauberera. Podrobnosti budú zverejnené neskôr.

Nový cirkevný rok začína 1. decembra.

 

 

 

 

 

 

 

 

nach oben